Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Organizator
Partnerzy

Marcin Bujnowicz

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Sportów Elektronicznych. Założyciel i osoba prowadząca podmioty oświatowe Akademii Artystycznej – Multimedia & Performing Arts, zespołu złożonego z: >> Placówki Artystycznej, prowadzącej m.in. The eSports Academy (pierwsza w Polsce placówka prowadząca szkolenie sportowe w e-sporcie przyszłych zawodników), >> Placówki Doskonalenia (pierwsza w Polsce placówka kształcenia ustawicznego prowadząca kursy i szkolenia dla dorosłych, przygotowujące profesjonalną kadrę instruktorów, menedżerów i pracowników dla polskiej gospodarki w branży e-sportowej, oświatowej, przemyśle kreatywnym bądź rozrywkowym) oraz >> Technikum dla młodzieży. Założyciel i właściciel przedsiębiorstwa BUJNOWICZ Konsorcjum. Fundator i prezes zarządu Fundacji Ziarno Talentu. Ekspert w zakresie organizacji i zarządzania. Pasjonat sportu, oświaty i wychowania.

Agata Kapica

Manager Programu Microsoft dla Edukacji, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2013 roku. Pełni funkcję Managera Programu Microsoft dla Edukacji, odpowiadając za programy dla nauczycieli oraz szkół, między innymi Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Showcase School, Szkoła w Chmurze Microsoft. .

Grażyna Koba

Autorka ponad 80 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym 27 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W firmie MIGRA pełni funkcję prokurenta i zajmuje się, poza pisaniem i promowaniem książek, koordynowaniem wszystkich prac związanych z przygotowaniem ich do druku. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

Podczas konferencji poprowadzi wykład pt. Programowanie zgodnie z nową podstawą programową dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej oraz warsztat pt. Wprowadzenie do programowania w języku Python.

Joanna Krzemińska

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od dziesięciu lat związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczyciel języka polskiego i terapeuta z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawca i koordynator Konkursu Filmowego ,,Lektury w kadrze" oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Baśnie, naturalnie!". Inicjatorka projektu, realizowanego za pośrednictwem platformy eTwinning ,,Stworzeni z wyobraźni" oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów. Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli ,,Superbelfrzy". Autorka bloga ,,Zakręcony belfer" (www.zakreconybelfer.blogspot.com), wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Bożena Mayer-Gawron

Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, nadzoruje prace nad projektami pozankonkursowymi: „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego” i „Efektywne doradztwo edukacyjno-zawodowe” realizowanymi przez ORE w ramach programu PO WER i finansowanymi w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Ekspert MEN ds. ECVET – European Credit System for Vocational Education and Training. Od szkoły średniej związana z kształceniem zawodowym.  Absolwentka Technikum Mechanicznego, Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, nauczyciel mechanicznych przedmiotów zawodowych, były wizytator ds. szkolnictwa zawodowego i koordynator ds. programu Leonardo da Vinci oraz współpracy międzynarodowej  w Kuratorium Oświaty w Krakowie. W latach 2014, 2015 nominowana do nagrody Super Dyrektor. Autorka wielu projektów międzynarodowych adresowanych do uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół zawodowych Gminy Miejskiej Kraków realizowanych w ramach LLP, POKL, Erasmus+.  Były dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie, szkoły z ponad 180-letnią tradycją szkolnictwa zawodowego. Dyrektor szkoły, która w konkursach MEN i KOWEZiU promujących  kształcenie zawodowe pt. „Lider Edukacji Zawodowej”, „Szkoła dla Rynku Pracy”, „Szkoła dla Pracodawcy. Pracodawca dla Szkoły” w branży elektryczno-elektronicznej i teleinformatycznej w zawodzie technik-mechatronik zdobyła I miejsce w Polsce i otrzymała tytuł Lidera Edukacji Zawodowej, tytuł Oskara Zawodowego. Szkoły, która za realizowane projekty międzynarodowe uzyskała w 2014 r. tytuł „Małopolskiej Szkoły z Pasją” i była dwukrotnie nominowana do Nagrody Eduinspiracje 2013, 2015.

Ewa Radanowicz

Nauczyciel, trener, coach, lider w projektach rozwojowych szkół. Dyrektor Zespołu Szkół – w Radowie Małym, zarządzanym wg autorskiego programu oraz na miarę XXIw. Przez kilka lat pełniła w województwie zachodniopomorskim rolę eksperta ds. kadry zarządzającej. Od dwudziestu dwóch lat realizuje liczne przedsięwzięcia dydaktyczno-wychowawcze o innowacyjnym charakterze. Posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla studentów, nauczycieli i dyrektorów szkół/placówek w zakresie pisania autorskich programów pracy nauczycieli i innowacyjnych rozwiązań w pracowniach tematycznych w przedszkolach i szkołach, zarządzania oświatą oraz zastosowania w praktyce prawa oświatowego. Wypracowanym dorobkiem dzieli się nie tylko z dyrektorami i nauczycielami, ale także samorządowcami z całej Polski. Na co dzień współpracuje z ośrodkami kształcenia nauczycieli w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławie oraz licznymi stowarzyszeniami i fundacjami.

Artur Rudnicki

Konsultant Microsoft dla Edukacji, Wicedyrektor w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Od 205 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od czterech lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

Marcin Skrabka

Prawnik, właściciel Good Books, niezależny analityk rynku wydawniczo-edukacyjnego. Współtwórca Internetowej Biblioteki Wzornictwa oraz start-upów takich jak www.czeskieklimaty.pl czy też www.prawosocjalne.pl. Od wielu lat współpracuje z instytucjami kultury nad rozwojem publiczności, promocją czytelnictwa oraz nowymi modelami edukacyjnymi w kulturze. Obecnie wraz z fińskim Team Action Zone zajmuje się tworzeniem rozwiązań mobilnych, wykorzystujących gamifikację edukacji  na smartfonach, do zwiększania zaangażowania pokolenia Y oraz Z w naukę i kulturę.

Karolina Szulc

Redaktor naczelna czasopisma "TIK w Edukacji". Nauczycielka Informatyki oraz Technologii Informacyjnej w Powiatowym Zespole Szkół (Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące im. J.M. Ossolińskiego) w Brzegu Dolnym. Prowadzi ze swoimi uczniami koła rozwijające: tworzenie stron www oraz programowanie, przygotowuje także licealistów do matury z informatyki.  Poza szkołą programuje w językach C++, Visual Basic oraz zajmuje się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Pasjonatka i propagatorka nowych technologii w dydaktyce. Wykładowca i organizatorka wielu szkoleń dla nauczycieli z zakresu technik informatycznych. Należy do grupy "SUPERBELFRZY RP".

Marta Szłapka

Doradca klienta w firmie ProData w Poznaniu, gdzie zajmuje się rozwiązaniami IT dla edukacji.Specjalizuje się w projektach związanych z programem Cyfrowa Szkoła i informatyzacją szkół – sprzedaż, wdrażanie interaktywnych rozwiązań informatycznych dla jednostek edukacji. Prowadzi szkolenia produktowe dla Nauczycieli i Administratorów szkolnych pracowni informatycznych. Koordynuje projekty, zajmuje się obsługą zamówień. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, prowadząc warsztaty i prelekcje na temat innowacyjnych rozwiązań terminalowych.

Sylwester Zasoński

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Entuzjasta nowych technologii w edukacji. Trener w programie "Mistrzowie Kodowania". Autor materiałów edukacyjnych w zakresie programowania i robotyki. Polski ekspert brytyjskiego programu edukacyjnego "Apps For Good". Ambasador społeczności Scientix dla nauczycieli przedmiotów ścisłych. Założyciel facebookowej grupy "Społeczność Makeblock PL". Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Informacje o cookies © 2017 PRESSCOM Sp. z o.o.